Головна     |     Новини     |     Контакти     |   Зворотній зв'язок     |     RSS 2.0
Особистий кабінет
Логін :
Пароль :
» Реєстрація
» Нагадати пароль?
Навігація по сайту
Опитування відвідувачів
Як ви оцінюєте роботу нашої компанії?

Супер
Нормально
Погано

 
Адвокатські послуги "ЮРІО" » Складання та аналіз будь-яких видів договорів
 

 

Складання та аналіз будь-яких видів договорів

Написання договору - від 300 грн.

Існує велика безліч різноманітних видів документів і складання кожного окремого документа має свої правила та особливості.

Так, складання договорів, угод, актів, розписок і т.п. – вимагає наявності у особи, яка їх складає, великих знань, насамперед у галузі цивільного та господарського права, а також юридичної практики з тих відносин, які будуть регулюватися кожним таким документом.

Говорячи про складання договорів, слід відзначити кілька аспектів:

1) перш, ніж приступити до написання договору, необхідно правильно усвідомити, які саме відносини та у якій частині будуть регулюватися договором, які норми законодавства будуть застосовуватися до даного договору та у чому полягає їхня суть, також необхідно усвідомити, які з умов договору сторони можуть викласти на свій розсуд (тобто відступивши від норм того ж Цивільного Кодексу України), а які імперативно передбачені законодавством і відступлення від яких у договорі вважається нікчемним (тобто недійсним з погляду законодавства; умови договору, що суперечать закону – у будь-кому разі будуть вважатися недійсними та не будуть працювати, незважаючи на те, що вони прописані в договорі).

2) зазвичай, законодавством передбачено ряд так званих «істотних умов», які в обов'язковому порядку мають бути зазначені в договорі. Без цих умов договір може вважатися недійсним, або у подальшому може бути визнаний недійсним у судовому порядку.

3) по кожному виду правовідносин, які будуть регулюватися договором, існує певна юридична практика, включаючи судову практику. При складанні договору необхідно повною мірою враховувати таку практику, оскільки вона допомагає, по-перше, грамотно скласти договір, а по-друге – урахувати попередні «чужі помилки» і не повторити їх.

4) в українському законодавстві, насамперед у цивільному, існує правило, що якщо ті або інші умови не вказано в договорі – вважається, що вони регулюються стандартними нормами законодавства, що регулює дані правовідносини.

Наприклад: якщо в договорі не вказано ціну товарів або послуг – вважається, що такі товари або послуги повинні бути оплачені по «звичайній ціні»; якщо в договорі не вказано строки виконання тих або інших зобов'язань – за загальним правилом такі зобов'язання повинні виконуватися протягом 7 днів з моменту вимоги виконати такі зобов'язання; якщо в договорі не вказано якість товарів або послуг – вважається, що їхня якість повинна бути такою, щоб вони могли бути використані за звичайним призначенням і т.і.

5) для правильного та грамотного написання договору необхідно не тільки чітко та послідовно уявляти всю процедуру роботи за договором (процедуру виконання договору) у дрібних деталях, але й уміти послідовно, чітко та лаконічно, грамотно з юридичної точки зору, викласти домовленості сторін у договорі (настільки детально та чітко, щоб кожна сторона правильно усвідомлювала свої права та обов'язки за договором, щоб договір служив кожній стороні свого роду «настільною книгою» з відповідних правовідносин).

6) те, як сформульовано ті або інші положення договору – визначає податкові наслідки його укладення та виконання, у тому числі й момент виникнення деяких податкових зобов'язань у ході виконання договору. У деяких випадках, правильне складання договору дає можливість істотно оптимізувати оподатковування угоди. Тобто складання договору має містити в собі й елементи податкового планування.

7) деякі договори необхідно укладати тільки в нотаріальній формі (купівля-продаж нерухомості, у т.ч. транспортних засобів, оренда нерухомості на тривалий строк і т.і.), деякі договори набувають чинності тільки з моменту їх державної реєстрації.

8) існують певні «технічні» правила складання договорів, які дозволяють запобігти внесенню виправлень у текст договору (кожний аркуш договору варто візувати підписом, всі аркуші договору бажано прошивати та опечатувати).

Коли мова йде про складання договору по зовнішньоекономічній діяльності (ЗЕД) – необхідно розуміти, що на ряду з перерахованим вище, його складання має свої особливості: 1) по-перше, при складанні такого договору необхідно враховувати не тільки норми українського законодавства, але також і норми законодавства країни іншого контрагента, а також численних міжнародних угод, конвенцій, звичаї та багато інших моментів; 2) по-друге, в українському законодавстві існує величезна кількість норм та рекомендацій, що стосуються зовнішньоекономічних договорів – це рекомендації щодо платіжних умов по зовнішньоекономічних договорах (контрактах), це правила вибору законодавства, що буде застосовуватися до правовідносин сторін, якщо це не прописано в договорі, сюди також варто віднести й обов'язкове повернення «валютної виручки» протягом 180 днів та багато багато іншого.

Зовнішньоекономічні договори (контракти) можуть складатися із застосуванням форм оплати, які звичайно не використовуються в договорах між українськими контрагентами, таких, наприклад, як акредитив. При складанні зовнішньоекономічних договорів (контрактів) часто застосовують Правила тлумачення торговельних термінів Міжнародної торговельної палати (ІНКОТЕРМС) – EXW, FCA, FAS, FOB, CFR, CIF, CPT, CIP, DAF, DES, DEQ, DDP і т.д., у цьому виді договорів також бажано конкретно вказувати суд, що буде розглядати суперечки сторін за договором, у випадку їх виникнення, перелік документів, які повинні бути надані кожною стороною іншій, вимоги до їх складання (це особливо важливо для договорів на імпорт продукції, оскільки без всіх необхідних документів неможливо зробити «митне очищення» вантажу) і т.д.

Як видно, складання договору – це досить складне та комплексне питання, яке, як показує практика, краще доручити фахівцю.

Опубліковано: 30 ноября 2010, 18:02     Роздрукувати
 

Календар
«     Ноябрь 2011    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Новини
 
 
COPYRIGHT © "Адвокатські послуги "ЮРІО"" 2010. Всі права захищені.
Mode by mega_misha2008@ukr.net © 2010
Головна     |     Новини     |  Контакти     |     Статистика сайта     |     RSS 2.0
-->
-->